Call of Duty: Modern Warfare 3, Açık Savaş görevleri açıklandı

Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare 3, Activision’un iddia ettiğine göre herhangi bir önceki Call of Duty oyunundan daha fazla özgürlük sunan yeni Açık Savaş Görevleri’ne sahip.

Ancak tam olarak bu görevler nasıl çalışıyor?

Call of Duty: Modern Warfare 3 Açık Savaş görevleri

Ana geliştirici Sledgehammer Games‘in kampanya yaratıcı direktörü David Swenson ile yapılan bir röportajda, bu Call of Duty: Modern Warfare 3 Açık Savaş Görevleri veya ASG’lerin oyuncuya “inanılmaz” bir seçenek düzeyi kattığını belirtiyor.

ASG’ler oyuncuya görev tamamlama konusunda bir dizi seçenek sunuyor. Örneğin, sessizce yaklaşmayı tercih edebilir ve gece görüş gözlükleri ve baskılanmış silahlar kullanarak düşmanları uyarı vermeden görevi tamamlayabilirsiniz. Eğer tam bir savaş yaklaşımı benimsemek isterseniz, ek zırh plakaları kullanabilir ve savaşa katılabilirsiniz.

Önemli bir nokta, size özel sessiz silah seçenekleri sunan bir ASG görevi almayacaksınız. Bunun yerine, görevi sessizce tamamlamak isterseniz, sadece bıçak kullanarak ve ASG’yi bir gizli görev olarak oynayarak bunu yapabilirsiniz. Benzer şekilde, tüm silahlarla saldırmak isterseniz, görevdeki araçlardan birini kullanarak bir saldırı gerçekleştirebilirsiniz. Swenson’a göre, ASG’ler zorlayıcı olabilir ve tatmin edici bir taktik geliştirmek için “genellikle” birden fazla deneme gerektirebilir.

Bazı ASG’ler, Call of Duty: Modern Warfare 3’ün ünlü “öldürme serileri” için Modern Warfare 3 kampanyasının adını taşıyan “Silahlandırmalar” içerebilir. Etrafınızı ararsanız ve bir Silahlandırma bulursanız, hava desteği çağırma gibi taktiksel bir öğe alırsınız. Call of Duty’nin klasik İHA veya AC-130 Savaş Gemisi olup olmadığından emin değiliz, ancak Silahlandırmaların tek oyunculu kampanyada bulunduğunu biliyoruz.

Yardımcı olarak, bir ASG’de bir Silahlandırma kazanmak için aslında düşmanları öldürmeniz gerekmez, bu da sessizce oynayan oyuncuların sessiz kalmaya devam edebileceği ve hala bir Silahlandırma alabileceği anlamına gelir.

Seviyenin tamamını sessizce geçmek isterseniz, yapabilirsiniz,” diyor Swenson. “Ayrıca bu Açık Savaş Görevleri’nde araçlar, ustaca gizlenmiş hazine kutuları ve silah sandıkları bulunuyor ve bunların bazıları öldürme serilerini içeriyor. Onlara Seri Seriler demiyoruz çünkü bunları kazanmak için herhangi bir öldürme serisine ihtiyacınız yok.”

Call of Duty oyunları sinematik, lineer görevleriyle tanınırlar ve Modern Warfare 3 bu tarz görevlere sahip. Ancak ASG’ler geleneksel kampanya deneyimini “tamamlayacak” şekilde tasarlanmıştır. Bu ASG’lerin gerçek bir kum havuzu deneyimi sunup sunmadığı henüz görülmüş değil, ancak Modern Warfare 3’ün şimdiye kadar bir Call of Duty oyununa yaklaşabileceği söyleniyor.

Ayrıca, Modern Warfare 3, oyuncuların “en büyük Call of Duty zombi haritaları” nda Zombi kalabalıklarına karşı takım oluşturabileceği “tamamen yeni bir açık dünya” Zombi modunu içeriyor. Bu, Modern Warfare serisine dahil edilen ilk Zombi modudur.

Çok oyunculu tarafta, Modern Warfare 3, orijinal Modern Warfare 2’nin tüm 16 başlangıç haritasını içeriyor ve lansmandan sonra 12 yeni 6’e 6 harita çıkacak. Activision, hala duyurulacak tarihlerle PlayStation, Xbox ve PC’de açık bir beta düzenleyecek (PlayStation sahipleri ilk erişimi alacak). Ön sipariş verenler yayınlanmadan bir hafta kadar önce kampanyaya erişim kazanacaklar.

Call of Duty: Modern Warfare 3, 10 Kasım’da PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X ve S platformları için piyasaya sürülecek.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir