Nvidia GeForce Now Fiyat Artışına Gidiyor

Nvidia GeForce Now Fiyat Artışına Gidiyor

Nvidia GeForce Now Fiyat Artışlarına Gidiyor: Google Stadia’nın Ardından Bulut Oyun Servisinin Yükselişi ve Mali Zorluklar

Google Stadia‘nın kapanmasının ardından Nvidia GeForce Now, bulut tabanlı oyun hizmetlerindeki liderliğini sürdürüyor gibi görünse de, bazı bölgelerde fiyat artışları yaşanacak. Kanada ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde, GeForce Now planlarının fiyatlarında Kasım ayından itibaren artış yaşanacak. Nvidia, bu artışın sebebini etkilenen bölgelerdeki “artan operasyonel maliyetler” olarak açıklıyor.

Kanada özelinde bakıldığında, GeForce Now Priority için şu anda 9.99$/ay olan bir aylık üyelik, Kasım ayında 13.99$’a çıkacak. Altı aylık bir plan ise 49.99$’dan 69.99$’a çıkacak. Aynı şekilde, Ultimate seviyesi için bir aylık planlar 19.99$’dan 25.99$’a yükselecek, altı aylık planlar ise 99.99$’dan 139.99$’a çıkacak.

Bu fiyat değişiklikleri, “Founders for Life” üyelerini etkilemeyecek ve şu an için ABD ve İngiltere pazarlarına bir etkisi olmayacak. Ancak, CAD, GBP, EUR, SEK, NOK, DKK, CZK veya PLN ile ödeme yapan müşterileri etkileyecek ve bu değişiklikler 1 Kasım’da yürürlüğe girecek. Müşteriler, mevcut fiyatları bir sonraki faturalama döngülerine kadar kilitlemek için 1 Kasım’dan önce altı aylık bir üyelik satın alabilirler. Ayrıca, hediye kartlarının mevcut değerleri korunacak.

Bu fiyat artışlarına rağmen, GeForce Now, Xbox Game Pass ve diğer platformlardan eklenen yeni oyunlarla hizmetini güncellemeye devam ediyor. Bu güncellemeler arasında Forza Motorsports, eski Stadia oyunu From Space, Saltsea Chronicles ve daha birçok oyun bulunuyor.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir