PEPE Coin’e 263$ Yatırdı, 3.8 milyon $ Kazandı !

pepe coin

Üç hafta önce, bir takma ad kullanan kripto traderi UniSwap üzerinden 263 dolar karşılığında trilyonlarca $PEPE meme coin birimi satın aldığı ve halen birkaç milyon dolarlık satış yaptıktan sonra yaklaşık 9 milyon dolar değerinde PEPE’ye sahip olduğu belirtildi.

pepe coin
pepe coin

Blockchain platformu Arkham’ın verilerine göre, bu alım satım işlemleri sonucunda traderin elde ettiği kâr yaklaşık 3.8 milyon dolar ve neredeyse 5.000.000% artış sağlandı.

Kripto çevrelerinde popüler bir sembol olan “Pepe the Frog” mizah karakterine dayalı bir para birimi olan pepecoin’in ($PEPE) muazzam yükselişi, bu akıma sonunun kötü biteceği yönündeki uyarılara aldırmayanlar için devasa servetler yaratıyor. Nisan ayında piyasaya sürülen mizah para biriminin piyasa değeri, Cuma günü 1 milyar doları aştı ve CoinGecko’ya göre, bir ara Arbitrum’un ARB’sinden daha değerliydi.

Ancak analistler, pepecoin’in yüksek hacmi konusunda endişelerini dile getirdiler ve token geçen ay piyasaya sürüldüğünde önemli miktarda PEPE satın alan birkaç traderin varlığına işaret ettiler. Blockchain araştırmacılarından Lookonchain, doğrudan token dağıtımı sözleşmesine ait bir cüzdandan fon alan pepecexwallet.eth hesabıyla bağlantılı beş hesap açığa çıkardı ve bunların toplamda 8.87 trilyon PEPE satın aldığını belirtti. Bu alımlar için ödenen tutar ise sadece 385 dolardı.

Lookonchain tarafından bahsedilmese de en erken alıcılar arasında yer alan Dimethyltryptamine.eth, Arkham’ın gösterdiği gibi, 14 Nisan’da UniSwap üzerinden iki işlemle 263 dolar karşılığında 5.907 trilyon PEPE satın aldı. Trader ayrıca 17 dolarlık gaz ücreti ödedi.

O zamandan beri, trader gün içinde defalarca daha küçük miktarlarda PEPE’yi UniSwap’a göndererek ether (ETH) alarak kâr elde etmeye devam ediyor. Arkham verilerine göre, son bir ayda tacir 3.8 milyon dolarlık PEPE’yi UniSwap’a göndererek kar elde etti ve bunun 2.4 milyon doları son 24 saat içinde transfer edildi.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

PEPE Coin’e 263$ Yatırdı, 3.8 milyon $ Kazandı !” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir