QR Menü Örnekleri – En İyi 10 Qr Menü Tasarımı

qr menü örnekleri

Karasoft olarak yazılımını hazırladığımız qr menü sektörünü sizler için derleyip toparladık. En iyi 10 QR menü örneklerini seçtik.

Başta restoranlar olmak üzere birçok işletme, dijital dönüşümün nimetlerinden faydalanarak geleneksel yöntemleri modern teknoloji ile birleştiriyor. Bu noktada karşımıza çıkan en büyük kahramanlardan biri de hiç şüphesiz QR menüler!

Hatta şunu da söylemeden geçmeyelim, pandemiden sonra otel, restoran ve cafeler’de qr menü kullanım oranı %750’yi geçti.

Artık masa örtüsü altında kaybolmuş menüleri aramak yerine, akıllı telefonlarımızın kameralarıyla saniyeler içinde menülere erişebiliyoruz. Hadi gelin, en iyi 10 QR menü örnekleri ile tanışarak bu dijital lezzet yolculuğuna çıkalım!

En İyi 10 Qr Menü Örnekleri

Öncelikle şunu belirtelim; hazırlamış olduğumuz en iyi qr kod menü örnekleri, tasarım ve işlevsellik açılarından değerlendirilmiştir. Kimi zaman tek resim paylaşırken, kimi zaman yazılım sayfasını paylaşacağız.

1. Karasoft QR Menü

Karasoft Qr Menü, çok özellikli, etkileşimli bir restoran qr menü yazılımıdır. Bu kullanıcı dostu uçtan uca yazılım, yerleşik bir çevrimiçi yemek menüsü için etkinleştirilmiş bir dijital menü ile mobil cihazlar için optimize edilmiş bir restoran web sitesi oluşturur .

Ayrıca, Karasoft’un diğer özellikleri arasında QR menü örnekleri özelleştirme, çoklu mağaza yönetimi, istatistik, gelişmiş yönetim paneli ve planlanmış restoran promosyonları vb. yer alır.

Ayrıca, Karasoft qr menü sınırsız dil seçeneği ile tüm müşterilere hitap etmenize olanak sağlar.

Tek bir abonelik, birden fazla mağaza oluşturup yönetebilir ve diğer kullanıcıları ve yöneticileri ekleyebilir.

Karasoft yazılımının bir diğer önemli özelliği ise özelleştirilebilir olmasıdır. Yönetim paneli üzerinden saniyeler içerisinde kendinize özel bir qr menü oluşturabilirsiniz.

Karasoft Qr Menü , 147’den fazla işletme tarafından kullanılan önde gelen çevrimiçi QR menü üreticilerinden biridir. Fiyatlandırma ise herkese hitap edebilmek adına yıllık lisans şeklinde olmaktadır. Dileyen işletmeler kendi domainleri üzerinden de kullanabilmektedir.

İşletmetlerin ilk kullanım deneyimi için 30 günlük ücretsiz qr menü hizmeti mevcuttur. 

2. Bone Qr Menü

Bonee, restoranlar için bir QR menü sunan en özellikli ve kullanıcı dostu sistemlerden biridir. Bonee’deki hoşumuza giden bazı harika özellikler arasında bir alım penceresi zamanlaması yapabilme, önceden rezervasyon yapabilme ve sipariş edilen yiyeceklerin masanızda sizi karşılayabilmesi bulunmaktadır. Gerçekten parlak bir sistem.

Ancak, Bonee’nin QR menü örnekleri kullanırken bazı aksaklıklarla karşılaştık ki bu durum özellikle çevrimiçi sipariş verirken müşterileri uzaklaştırabilir, bu sorunların çözüme kavuşturulmaması durumunda.

⊕ Artılar

  • Özelleştirilebilir,
  • kaliteli araçlar
  • Temassız sipariş ve
  • rezervasyon imkanı Al-götür için harika

⊗ Eksiler

  • İlk kurulum biraz daha kolay olabilirdi

Fiyatlandırma

  • Başlangıç – Aylık 39 $
  • Temel – Aylık 59 $
  • Gelişmiş – Aylık 79 $
  • Pro – Aylık 99 $
  • Premium – Aylık 129 $

3. Magic Cafe Restoran Qr Menu

Bu menüyü behance üzerinde surf yaparken buldum. Kübra Köken isimli behance kullanıcısı tarafından Magic Cafe & Restoran için hazırlanmış. QR menü örnekleri sizi asla yormuyor. Hızlıca sipariş edeceğiniz ürünleri görebiliyorsunuz. Qr Menü tamanını görmek için linki paylaştım.

4. Svitlana Stefanova Qr Menü

UI/UX tasarımcısı Svitlana Stefanova tarafından tasarlan qr menü örneğine bayıldım. Kesinlikle çok sade ve çok şık. Kendisi bu menü için şu sözleri paylaşmış :

“Büyük çocuk oyun merkezlerinin restoran kısımlarında, hemen sipariş vermek isteyen birçok ziyaretçi bulunmaktadır ve bu ziyaretçiler garsonlarla etkileşime girmeden sipariş verebilmelidir. Menü çocuklara uygun olmalıdır, çünkü ebeveynler garsonlarla etkileşime girmeden sipariş verebilmelidir. Bu sorunları çözmek için bir QR menü örneği oluşturduk.

Bu çözüm, restoranın müşterilere daha iyi hizmet etmesine ve daha verimli bir deneyim sunmasına yardımcı olacaktır.”

5. Orderline Qr Menü

Orderlina, restoranlar ve oteller için temasız QR menü örnekleri sunmaktadır. Odak noktaları temasız yemek yeme çözümleri olsa da, aynı zamanda paket servisi, kaldırım kenarı hizmeti ve teslimat seçenekleri de sunmaktadırlar. Sektördeki deneyimleriyle Orderlina, restoranlar için en iyi QR kod menülerden biri olarak kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir.

Temaşız sipariş verme için QR menülerinin özellikleri şunlardır:

Menü görüntüleme – Basit resim tabanlı menü Gelişmiş sipariş verme – Paket servisi, alınma, masa başı ve kaldırım kenarı siparişi için tamamen etkileşimli menü Müşteri girişi – Müşterilerin kolayca varışlarını bildirmelerine olanak tanır Orderlina, yemeklerin fotoğraflarını ve tam açıklamalarını içeren, geniş bir mekan yelpazesi için destek sunan esnek bir platformdur. Platform, restoranlar, oteller, barlar, yemek kamyonları veya etkinlikler de dahil olmak üzere her türlü mekan türü için kullanılabilir.

İlginç olan; Orderlina’nın restoranlara temel işlevleri denemeleri için daha güçlü özelliklere yükseltme yapmadan önce ücretsiz bir plan sunmasıdır. Bu, mevcut ücretsiz QR kod menüler arasında en kullanıcı dostu olanlardan biridir.

6. Menulux Qr Menü

Sadece yurtdışından mı qr menü örnekleri var dediğinizi duyar gibi oldum. Ama öyle değil, işlev ve tasarım açısından değerlendirdiğimiz için Türkiye’deki qr menüler arasında en iyilerden bir tanesi de kesinlikle menulux’tur. [Yiğidin hakkını verelim.]

Menulux şu anda Türkiye pazarının muhtemelen çoğunluğuna hakimdir. Kendi sayfasında çok detaylı bir analizi mevcut. Vakit bulursanız menulux qr menü örnekleri incelemenizi öneririm.

7. EatOut Qr Menu

Bu sefer Sujith Nivel ve Raju Somu isimli hintli iki kardeşimiz tarafından hazırlanmış yine harika bir qr menü örneği. Hatta paylaşım sayfasında karakalem çalışması yaparak ilk günden son güne kadar yaşanan her olayın taslağını çıkarmışlar. Harika bir çalışma.

Şu notla paylaşmışlar: “

Mevcut Covid durumu nedeniyle güvenlik ve sosyal mesafe büyük bir endişe haline gelmiştir. Restoranlar ve yemek alanları tekrar açılmaktadır ve uygun önlemlerin alınması önemlidir. Menülere dokunma ve restoran personeliyle temas, enfeksiyon riskini artırabilir.

Yaklaşımımız, restoranlar için temas gerektirmeyen bir yemek sipariş sistemi oluşturmaktır. Kağıtsız menüler ve insan müdahalesi olmadan yiyecek siparişi, risk seviyesini önemli ölçüde azaltabilir. Menü ve faturalar için kağıtların kullanımını ortadan kaldırmak, yeşil bir gezegen için çevre dostu bir adımdır. Amacımız, kullanıcı deneyimini her kesimden insan için sorunsuz ve uygun hale getirmektir.”

8. Menuluing Qr Menü

Menulingua, temassız sipariş ve ödeme sistemi olan bir QR menü örneklerindendir. Temiz bir arayüze sahiptir ve birçok dil seçeneği sunmaktadır. Ayrıca, Çin TripAdvisor’ı olarak bilinen Dazhong Dianping puanlarını artırma iddiasında bulunur, ancak bu iddiaları bağımsız olarak doğrulayamadık.

9. Kailash Singh Bhati Qr Menü

Yine Hintli bir başka arayüz tasarımcısı Kailash Singh Bhati tarafından geliştirilen qr menü örneğidir. Tasarım diğer tüm qr menülerden farklı olarak inşa edilmiş.

10. SpotMenus

SpotMenus, ücretsiz dijital menü yönetimi ve pazarlama platformudur. Grafik ve metin tabanlı qr menü örnekleri oluşturabilir.

Ayrıca, dinamik menü QR kodu restoranların menülerini kolayca düzenlemesine ve güncellemesine olanak tanır.

Fiyatlandırma: Ödeme ücretsizdir, ancak isteğe bağlı hizmetler kullanıma dayalı ücretlere tabidir.

Eksiler: Restoran sahipleri yönetici ve kullanıcı ekleyemezler. Ayrıca, SpotMenus qr kod menü örnekleri dil entegrasyonunu desteklemez.

Dijital menülerinin sadece görüntüleme amacıyla kullanılabildiğini unutmayınız.

Sonuç: En İyi Dijital Qr Menü Sistemi…

QR menü örneklerinin hiçbiri her kategoride mükemmel bir şekilde başarılı değil, ancak hepsinin benzersiz avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu nedenle, restoranınızın ihtiyaçlarına mükemmel bir şekilde uyan en iyi QR menü, sizin için en uygun olandır.

Spence ve Piqueras-Fiszman (2013), akıllı beslenme araçları, arttırılmış ve sanal gerçeklik uygulaması, QR kodu uygulaması ile birlikte diğer yeni teknolojilerin yiyecek ve içeceklerin sunumunda değişikliğe yol açacağı belirtilmiştir.

Bizce, Karasoft, restoranlar için özellikler, fiyatlandırma ve ölçeklenebilirlik açısından mükemmel kombinasyonları sunuyor. Lütfen bizi arayarak detaylı bilgi alınız.

Qr Menü Kullanmanın Avantajları

Personel Eksikliğine Yardımcı Olur

Qr menü, az veya hiç personel yardımı gerektirmediğinden restoranlar daha az personel istihdam edebilir.

Personel eksikliği yaşayan restoranlar, müşterilerin doğrudan tarama yaparak, sipariş verebileceği ve ödeme yapabileceği etkileşimli bir dijital menü kullanarak personel iş yükünü azaltabilirler.

Geliri Artırır

Restoranlar dijital bir menünün ek bir masraf olduğunu düşünebilirler.

Ancak, iyi bir restoran yatırımı olan dijital bir menü, iyi bir ROI (Yatırım Getirisi) üretir.

Ayrıca, qr menü, müşterilerin parmaklarının ucunda erişilebilir bir dijital menü sipariş sistemi sunarak olumlu bir alım tutumunu destekler.

Güvenliği ve Hijyeni Sağlar

COVID-19 pandemisi öncesinde, restoran masası üstündeki bir menü, santimetre kare başına yaklaşık 185,000 bakteri içeren en kirli yüzeylerden biriydi.

Bu nedenle, restoranlar işletmelerine temas dışı bir menü tanıttılar. QR menüler, müşteriler ile personel ve müşteriler ile menüler arasındaki teması azaltarak güvenli ve hijyenik yemek deneyimi sağlar.

Daha Hızlı ve Daha Düzgün

Hizmet Düzenlenmiş hizmetler ve doğru sipariş sayesinde dijital bir menü, restoranların hızlı ve düzgün hizmet sunmasını sağlar.

Kolay Kurulum ve Güncelleme

Dijital bir menü ve menü QR kodunun kurulumu bir saatten kısa sürebilir.

Herhangi bir tablet veya bilgisayar cihazı, dijital bir menüyü her zaman ve her yerde güncelleyebilir.

Detaylı Menü

Restoranlar, dijital menülerine yiyecek resmi, yiyecek açıklaması, hazırlık süresi ve bazen hatta içerik uyarıları ekleyebilirler.

Maliyet-Etkili

Personel istihdamını azaltmanın yanı sıra, restoranlar web geliştiriciler, menü tasarımcıları, menü düzenleme ve baskı maliyetleri gibi masrafları da azaltabilirler.

Restoran kullanıcıları qr menü yazılımlarını sezgisel ve kullanıcı dostu oldukları için kolayca kullanabilirler.

Sonuç

Qr Menü Örnekleri, satış ve analiz verileri, restoranlar için pazarlama stratejisi oluşturmak veya değiştirmekte yardımcı olur. Restoran müşterileri günümüzde her şeyi kendi kolaylıklarına göre yapmayı tercih ederler. Ayrıca, hantal ve modası geçmiş fiziksel bir menü, özellikle müşterilerin siparişlerini almak için restoran personelinin dikkatini çekmek zorunda olduğu durumlarda ilgi çekici olmaz.

Personel Üretkenliğini Artırır Personel iş yükünü azaltarak, onların menü vermek, sipariş almak ve ödeme almak dışında diğer işlere odaklanmalarına olanak tanır, bu da onları daha üretken hale getirir.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir