Twitch’ten Yayıncılara Güzel Haber !

twitch

Twitch, gelecek ay kullanıcılara kendi yayınlarını izlemelerini engelleme imkanı sunacak bir güncelleme başlatıyor. Şu anki durumda, Twitch yayınlarının sohbet bölümünden kullanıcıları yasaklayabilirsiniz; ancak yasaklanan kullanıcılar yayınları izlemeye devam edebiliyorlar.

Twitch, bu haftanın başlarında yayınladığı Yama Notları yayını sırasında, Eylül ayında yayıncılar için yasaklama özelliği için bir ayarın sunulacağını duyurdu. Bu ayar sayesinde, insanlar canlı sohbet ve yayınları gerçek zamanlı olarak terk edecekler. Yasaklanan kullanıcılar, uzun zamandır beklenen bir özellik olan yayınları izlemekten otomatik olarak engellenecekler.

twitch yasaklama özelliği
twitch yasaklama özelliği

Twitch ürün müdürü Trevor Fisher, bu haftanın başlarında yapılan Yama Notları yayını sırasında “Şu anda VOD’ları veya klipleri görüntülemelerini engellemeyecek, ancak bu işlevin bir parçası olarak bu özelliği de dahil etmek istiyoruz…gelecekteki bir güncellemede,” dedi.

Bu hoş bir özellik olsa da, özellikle tacizle mücadele için, Twitch hala bir hesap olmadan herkesin yayınları izlemesine izin veriyor. Dolayısıyla birisi yasaklandığında, sadece hizmetten çıkış yapabilir veya tarayıcıda gizli pencere kullanarak yayını izlemeye devam edebilir. Yine de, en azından yasaklama özelliği yakında beklediğiniz gibi çalışacak.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir