Web içeriğinizi Snapchat’e Ekleyin !

snapchat web içeriği

Snapchat, içeriğin sadece kendi uygulamasında tüketilmesinden öteye geçiyor. Sosyal ağ, şimdi web sitelerinin Lens’leri, Spotlight videolarını, Halka Açık Hikayeleri ve Halka Açık Profilleri dahil etmelerine izin veriyor.

Kullanıcılar, bir Hikaye, video veya Lens gömmek istediklerinde, içeriği masaüstü tarayıcılarında bir bağlantı kullanarak açabilirler. Ardından, gömme düğmesine tıklayarak kodu kopyalayıp kendi sitelerine ekleyebilirler.

2022 Temmuz’unda Snap, web sitesini temel özelliklerle güncelledi, böylece kullanıcılar mesaj gönderebilme yeteneği gibi temel özellikleri kullanabildi. Snapchat’in web sürümü başlangıçta yalnızca ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Snapchat+ kullanıcılarına sunulurken, şirket Eylül 2022’de tüm kullanıcılara açtı.

Snapchat’in rakipleri, Instagram ve TikTok, uzun süredir bloglar ve haber sitelerinin bu platformlardan içerik eklemesine olanak tanıyan web gömme seçenekleri sunuyor. Snap, bu adımın, uygulama ve web sitesine daha fazla ziyaretçi çekmesine yardımcı olacağını umuyor.

Geçtiğimiz hafta, Snap CEO’su Evan Spiegel, iç bir notta çalışanlara 2024 yılında günlük kullanıcı sayısını 475 milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Snap’in 14 milyon Snapchat+ abonesi ve 500 milyon dolarlık reklam dışı gelir hedeflediği açıklandı. Geçen ay, Snap, Snapchat+ abonelerinin 5 milyonu aştığını bildirdi.

The Verge’in Alex Heath’e göre raporu, şirketin reklam tabanlı gelirde yıllık %20’lik bir artış hedeflediğini ekledi.

Bu stratejik adımlarla Snapchat, kullanıcı tabanını genişletme ve gelirini artırma yolunda güçlü bir pozisyon elde etmeye çalışıyor.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir