Xiaomi Sertifikasını Kaldırmak için Ne Yapmalıyım?

Xiaomi Sertifika Kaldırma

Xiaomi Sertifika Kaldırma oldukça kolaydır. İçeriğimizin devamındaki adımları izleyerek Xiaomi sertifikasını kaldırabilirsiniz. Bu sayede, uygulamalar tarafından yüklenen veya yüklediğiniz sertifikaları telefonunuzdan kolayca çıkarabilirsiniz.

  • Önce Ayarlar’ı açın. Ardından, Şifreler & Güvenlik’e tıklayın.
  • Gizlilik bölümünü ziyaret edin.
  • Şifreleme ve kimlik bilgileri seçimini seçin.
  • Güvenilen kimlik bilgileri seçimini seçin.
  • Yukarıdaki menüde Kullanıcı sekmesini seçin. Sonradan yüklenmiş sertifikalar burada görülebilir. Bu sertifikalar sisteme ait değildir ve yüklenmiştir.
  • Kaldırmak istediğiniz sertifikayı seçin ve sonra “Kaldır” veya kaldır düğmesine tıklayarak onaylayın. Bu, seçtiğiniz kullanıcı sertifikasını kaldırmanıza olanak tanır.

Cihazınıza bir sertifika eklediğinizde “Ağ izleniyor olabilir” veya “Ağ trafiği izleyebilir” hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bu uyarıyı ortadan kaldırmak için önceden yüklenmiş kullanıcı sertifikalarını kaldırmalısınız.

CA sertifikasını kaldırdıktan sonra Xiaomi cihazınızın sertifikası kaldırılacaktır. Sonradan yüklenmiş sertifikaları kaldırdığınız için, “Ağ izlenebilir” hatası da ortadan kalkmış olmalı. Sertifikayı kaldırdıktan sonra bu uyarıyı hala görüyorsanız, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.

Xiaomi Sertifikasını kaldırmak çok basit, diğer yazılarımızı da incelemenizi öneririz.

Android Sertifikası Nasıl Kullanılır?

Sertifikalar, bir ağ veya uygulama ile cihazınız arasındaki trafiğin güvenli olmasını sağlamak için bilgileri şifreler. Bu, cihazınızın yetkisinin olduğunu ve dışarıdan müdahale edilemez olduğunu gösterir.

Sertifika hatası neden ortaya çıkar?

Sertifika hasar görmüş veya bilinmeyen bir biçimde yazılmışsa hata yapmak yaygın bir durumdur. Hata olması durumunda sertifikaya da itibar edilmemelidir.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir